bt_bb_section_bottom_section_coverage_image


Chirurginis gydymas


Chirurginis dantų gydymas atliekamas tik tuomet, kai konservatyvus gydymas yra neefektyvus ar negalimas. Klinikoje atliekamos šios chirurginės procedūros:

  • Dantų/ dantų šaknų šalinimas;
  • Neišdygusių (retinuotų) dantų šalinimas;
  • Gleivinės aukščio korekcija be/su kaulo redukcija;
  • Liežuvio pasaitėlio plastika;
  • Lūpos pasaitėlio plastika;
  • Danties šaknies viršūnės rezekcija;
  • Cistektomija;
  • Retinuoto danties atidengimas ortodontinio gydymo tikslu.

Pieninio danties šalinimas

Įprastai pieninių dantų šalinti nereikia, jie iškrenta patys. Tačiau sutrikus pieninio danties šaknies fiziologiai rezorbcijai reikalinga dantį šalinti, kad ateityje, keičiantis pieniniam sąkandžiui  į nuolatinį, nekiltų problemų.

Nuolatinio danties šalinimas.

Smarkiai pažeistam kariesiui, kuomet ne tik vainikas, bet ir šaknis karieso pažeista rekomenduotina šalinti, nes jokie protezai (vainikėliai) ilgai netarnaus, kai šaknis nėra sveika. Nuolatiniai dantys gali būti šalinami ir ortodontinio gydymo tikslu, kuomet yra didelė vietos stoka, smarkiai susigrūdę dantys, smarkiai neatitinka viršutinio ir apatinio žandikaulių dydžiai, kada pacientas atsisako ortognatinės operacijos (žandikaulių operacijos).

Protinio (retinuoto) danties šalinimas

Ne dantų lanke, kreivai ar nepinai išdygę protiniai dantys suformuoja tam tikras, idealiai tinkančias sąlygas kauptis apnašoms, todėl pradeda gesti ne tik protiniai, bet ir greta jų  esantys dantys. Net ir neišdygę protiniai
dantys, gali sąlygoti gretimo danties netekimą, kai dygsta į gretimo danties šaknį ją pažeisdamas. Dygdami protiniai dantys gali būti priekinių dantų susigrūdimo priežastis. Dažnai jie sukelia ir periodonto problemų.

Cistos šalinimas

Tai veido ir žandikaulių srityje esantys gerybiniai kaulo ir minkštųjų audinių navikai, kurie formuojasi tiek žandikaulio kaule, tiek ir minkštuosiuose audiniuose. Pagrindinės cistos atiradimo priežastys gali būti blogai ar visai nesugydytas danties šaknies kanalas ar danties trauma, kurią pašalinti būtina.

Danties šaknies rezekcija

Ji taikoma po nesėkmingo endodontinio gydymo ar esant labai virulentiškai infekcijai, siekiant pašalinti bakterijoms pažeistą (apniktą) šaknies kanalą bei užkirsti kelią tolimesniam infekcijos plitimui. Pasireiškus infekcijai, kuomet danties šaknis protezuota kaištiniu įklotu, kuomet jo išėmimas sukelia didelę riziką šaknies įskilimui, ar dėl kitų priežasčių kai nėra būdo kaip pasiekti danties šaknies viršūnės. Šaknies viršūnės rezekcija atliekama krūminių, kaplių ir priekinių dantų srityse.

Lūpų, liežuvio, skruostų pasaitėlių plastika

Aukštai prisitvirtinęs masyvus viršutinės lūpos pasaitėlis yra diastemos (tarpas tarp viršutinio žandikaulio priekinių dantų) priežastis. Trumpas liežuvio pasaitėlis gali įtakoti šveplavimą, sąkandžio sutrikimą. „Išreikšti“ skruostų pasaitėliai, ypač esant plonam burnos gleivinės biotipui dažnai įtakoja recesijas (danties šaknies apsinuoginimą), dėl ko atsiranda dantų jaurumas, sukelia estetinių problemų, t.y., dantis atrodo „išilgėjęs“, taip pat padidėja šaknies karieso riziką, nes danties šaknį, skirtingai nei vainiką, kurį dengia ne emalis, o cementas, kuris yra poretesnis ir kaupia apnašą labiau. Šios chirurginės operacijos nėra sudėtingos ir trunka iki 30 min.

Kaip elgtis po danties šalinimo?

  • Kraujavimas. 30 min. po danties rovimo laikykite sukandęs marlinį tamponą. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeiskite nauju ir laikykite tvirtai sukandęs dar 20 min. Jei reikia, pakartokite dar kartą. Nesiliovus kraujavimui, susisiekite su gydytoju.
  • Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo nerūkykite mažiausiai 12 val. Rūkalai kenkia žaizdos gijimui. Nevartokite alkoholinių gėrimų 24 val. po procedūros.
  • Skalavimai. Išrovimo dieną burnos neskalaukite. Jūs galite gerti nekarštų skysčių, tačiau stipriai neskalaukite ir nespjaudykite, nes iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Nuo kitos dienos paskalaukite (ypač po valgio) dezinfekuojamaisiais tirpalais. Skalaukite keletą dienų.
  • Patinimas. Kad patinimas būtų mažesnis, prie veido rovimo vietoje reikia priglausti į rankšluostėlį suvyniotą ledo pūslę. Šaltis laikomas 30 min. su 30 min. pertraukomis 1 – 2 val.
  • Skausmas. Vidutiniam skausmui malšinti vartokite bet kokį vaistą, neskystinantį kraujo. Jei operacija buvo ilga, reikia išgerti paskirtų vaistų nuo skausmo.
  • Maistas. Pirmąsias 24 val. rekomenduojamas minkštas maistas.
  • Siūlės. Jei žaizda buvo susiūta tirpstančiais siūlais, daugiau pas gydytoją apsilankyti nereikės. Netirpstantys siūlai paprastai išimami po savaitės.
  • Vaistai. Jei jums buvo paskirta vaistų, vartokite juos nurodytomis dozėmis.
  • Higiena. Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių, dantis valykite švelniai.

Darbo valandos

bt_bb_section_top_section_coverage_image